Teenused

Matkad

Matkad

Matkame koos peremehega tema koduradadel.

 

Kõik meie külalised on oodatud ka inimpuutumatuid loodusmaastikke nautima. Lihtne on jalga tõmmata räätsad ning suunduda Ohepalu rabasse avastama Eestimaa looduse ilu. 

Jalgrattamatkad

Kui tuled omaette matkama, siis Ohepalust saab kaardid kaasa. Põhjalikumalt ette valmistades saab marsruudi enne paika panna ja isegi viidad teeristidele tellida. Nii on mugav suurema seltskonnaga liikuda. Jalgratastel näeb kaugeid unustatud ja hüljatud külasid, tuntud ja tundmatuid mõisasid, leiab Kõrvemaa oose ja järvekesi, kuhu autodega ligi ei pääse.
Unustatud külad on oma elu elanud juba mõisa-ajal, kui isegi mõisnikud ei teadnud, et mõned inimesed asuvad kuskil kaugetel soosaartel. Nüüdki saab matkaja neile kohtadele ligi, kui vaid teed teab.

Kanuumatkad

Kanuumatk on suvistest matkavormidest kindlasti kõige lõõgastavam ja aktiivse puhkuse eesmarke parimal viisil täitev matkavorm. Kanuuga veematk on ettevõtmine mis sobib väga hästi nii eelkooliealistele lastele kui ka ammugi pensionipõlve nautivatele seenioritele. Levinuimad matkaseltskonnad on just pered, töökaaslased, klassikaaslased või sõpruskonnad. Meie korraldame romantilisi kanuumatku ka paaridele. Matkal osalemine ei eelda head füüsilist ettevalmistust ega erilist julgust  või osavust. Vastupidi!  Just 4-5 tunnise matka kestel on inimesed avastanud uusi oskusi, leidnud uue tasakaalu tunnetuse ning õppinud austama veevoolu müstilist võimsust. Just veematk on see koht, kus avastatakse, et aastaid kontorlaua taga koos töötanud kolleegil on hoopis uued ja huvitavad oskused. Tavalised on juhtumid, kus pikalt koos elanud paarid on mitmetunnise matka jooksul mitu korda riidu läinud ja ära leppinud, et matka lõpus tõdeda: “Ma ei oleks osanud arvata, et…”

Üldlevinud arvamine, et peale kanuumatka on õlad nädal aega valusad ja selg annab veel järgmiselgi nädalal tunda, ei vasta kindlasti tõele. Kui kanuuga liikuda vastavalt jõevoolu kiirusele mõõdukate mõlaliigutustega, teha tunni- pooleteise tagant kaldal väikene selja sirutuse paus, on normaalses füüsilises vormis matkaja kindlasti heas toonuses ka matkajärgselt. 

Kanuuga matkamine võimaldab vaadelda Eestimaa ürgset loodust hoopis uuest ja tihti ootamatust rakursist. Iga jõekäänaku taga avaneb täiesti uus maailm, kus elutsevad just sellele paigale kohanenud taimed, linnud ja loomad. Kanuuga liikudes satub matkaja otse selle loodusrikkuse keskele. Nüüd on loodusehuvilise enda teha, kas jäädvustada need unikaalsed hetked nutisedmele või ahmida neid lõhnasid, tuuleiile ja igal hetkel muutuvaid valgustingimusi oma meele- elunditega isiklike mälestuste varasalve.

Oleme juba 16 aastat korraldanud kanuumatku põhiliselt Valgejõel, Põhja- Eesti ilusaimal kanuujõel. Ohepalust saab startida ka kaugemale, ükskõik millisele kanuuga sõidetavale Põhja-Eesti jõele. 

Kanuud võib rentida ja ise mitmepäevasele matkale minna või tellida kaasa teejuhi

KANUUMATK VALGEJÕEL (3-4 TUNDI)

Kanuumatk toimub Valgejõel. Kanuud on kolme- ja neljakohalised.

Hind: alates 22€ / täiskasvanu,

        alates18€ / laps (alla meetri)

Hind sisaldab:

  • Autode parkimine.
  • Matkajate instrueerimine kanuumatka algtõdedest.
  • Päästevest ja mõlad.
  • Õhtul autojuhtide transport autode juurde.

KANUUMATK VALGEJÕEL (2 PÄEVA)

Kanuumatk toimub Valgejõel. Kanuud on kolme- ja neljakohalised.

Hind: üks päev alates 22€ / täiskasvanu, teine päev 16€

         laps alates14€ / päev (alla meetri)

Hind sisaldab:

  • Autode parkimine.
  • Matkajate instrueerimine kanuumatka algtõdedest.
  • Päästevest ja mõlad.
  • Õhtul transport autode juurde.

KANUU RENT

Nädalavahetusel alates32€/ päev.

Nädala sees alates 30€/ päev.

Rentimine Linnumäe Loodustalu hoovilt. Kanuud saab vedada sõiduauto katuseraamil. Kui autol on olemas veokonks, saab meie käest sõiduauto järelkäru koos kinnitusrihmadega, kuhu mahub peale kuni 6 kanuud. Kõikide kanuudega anname kaasa mõlad ja päästevestid (vajadusel instruktaaž).

Kui Teil ei ole autot või muud transpordivahendit, toome oma transpordiga kanuud Teie poolt valitud jõe äärde (lisatasu).

Rabamatkad

Raba matkarada koos retkejuhiga10€/ inimene.
Grupi suuruseks on kuni 20 inimest ning matka kestuseks on ca 2-4 tundi.

ELAMUSRETK OHEPALU RABASSE

Rabamatka algus on Linnumäe Loodustalu hoovilt ning matka lõpp on Linnumäe Loodustalu hoovil. Matka kestuseks on orienteeruvalt 3tundi. Matk on kergete killast, kulgemine rabas on jõukohane nii väikelastele kui vanuritele. Loomulikult on hea matkakorraldajale aegsasti teada anda liikumispuudest või muust erivajadusest. Koos leiame kindlasti lahenduse ka esmalt keerulisena tundunud probleemile.

Iga rabamatk on unikaalne kuna looduses mahamärgitud rada puudub kogunisti, kogenud matkajuhi eestvedamisel kulgetakse mööda looduslikus olekus kõrgsood. Läbitakse mitmed raba arengu faasid, läbides põõsas- ja puhmasraba kuni jõutakse rabamassiivi keskosas asuvasse laugaste/hälveste labürinti kus juba ka matka sihtpunkt – Suurjärv paistma hakkab. Elamusretke tipnemine Ohepalu Suurjärve ääres on tavaliselt suureks elamuseks nii suurele kui väiksele, nii naistele kui meestele, nii vanadele kui noortele matkalistele. Nüüd on aega maha istuda ja vaikust nautida, lasta endast läbi tuhandete aastate puutumatu looduskoosluse müstilise vaikuse hääled.

Veel enne tagasiteele asumist räägime mitmetest kohalikest legendidest ja muistenditest mis selle ainukordse raba keskel asuva järvega on seotud. Otsime õõtsuva kaldariba äärest muistse vaiküla jäänuseid sest just sellel puutumatu kõrgsoo keskel asuval hiiglasuurel järvel olevat asunud muistne postidele ehitatud Vaiküla, kus muistendite põhjal olevat vaenuvägede lähenedes pelgupaiga leidnud Ohepalu muinasküla elanikud.

Tagasiteel on väga hea võimalus supelda rabalaukas. Antiseptilise toimega bakterivaba tumepruun rabavesi on nahale ääretult kasulik ning vanemad inimesed teavad rääkida, et ravivat kogunisti mitmeid nahahaigusi. Müstiline laukas suplemine on unustamatuks kogemuseks nii varasel suvel kui ka hilisel sügise ajal, rääkimata südasuvisest päikese käes kuumenenud ülahorisondiga laukavees kümblemisest.

Erilise emotsiooni jahtijatele on parim aeg varahommikune elamusretk inimpuutumatute rabalaugaste vahel kulgemine, et läbi kastepiiskadest säravate ämblikuvõrkude tõusva päikese esimesi kiiri püüda.

Rabamaastik on igal aastaajal kordumatu ja huvitav.  Kevadeti ja sügiseti on Lääne- Virumaa suurima, lausa 67 ha suurusel Ohepalu Suurjärvel kümnete tuhandete rändel peatuvate linnuparvede poolt korraldatud siinkandis haruldane ja kärarikas linnulaat. Seega on ornitoloogia huviline matkasõber traditsiooniliselt suures vaimustuses, nähes tuhandete kaupa igal õhtul Suurjärvele maanduvaid rändlinde. Kogu see linnuilu kestab vaid mõni nädal ning lõppeb sama ootamatult kui oli ka alanud, andes rabamaastiku üle suvisele saabuvale vaikusele. Vaid üksikud ülelendavad kaljukotkad, kes pesitsevad naaberrabas, häirivad ürgset rabavaikust.

Raba on igal aastaajal huvitav. Elamus on garanteeritud.

Rabamatka hind 10-le inimesele on 99€ Iga lisanduva inimesega lisandub 8€ Grupi maksimumsuuruseks on 20€ Hind sisaldab asjatundliku giidi teenust, kuumi jooki(tee, kohv) matka lõpul ja sääriste e. bahiilide kasutust teenusepakkuja poolt.

Telli juurde

·         Saun Linnumäe Loodustalus 150€/saunakord ajalise piiranguta

·         Suur 8 in. kümblustünn, kütmiskord 170€

·         Restorani toitlustus Linnumäe Loodustalus 8,6€/in.

·         Elamusmajutus elektrivabas Linnumäe Loodustalus 26€/in.

·         Mugavustega majutus Õnnela külalistemajas 20€/in.

·         Kohalikust toorainest restorani toit retkele kaasa(piknikukorv) 8,5€/in.

·         Inimeste transport Tapa raudteejaamast Linnumäe Loodustaluni 

Räätsamatkad

Ohepalu rabas saab räätsadega iga kord ise marsruudi ette võtta. Samades jälgedes ei käida. Kaugemale minnes pole ka Kõrvemaa rabad liiga pika tee kaugusel. Praegu on kaheksa räätsapaari kohe võtta.

Räätsamatk ei ole ainult treenitute jaoks, kõik võivad proovida oma jalgu! Looduse ilu ja pühadus annavad jõudu ja lisakilomeetreid.

Kui tahate giidi, siis võite meie poole pöörduda. Kuid meie matkarajad on muidu priilt avatud kõikidele!

Suusamatkad

Rutka mäelt leiavad suusatajad korraliku klassikaraja. Matkasuuskadega saab muidugi oma klassikaraja igale poole vedada, kus ilus loodus ja kohev lumi.

Tapa-Pikassaare (ka Rutka mäed, Pikkmägi) oosistu saab alguse Tapa linna lähedalt Valgejõe oru lammilt, ulatudes loodes Pikasaare sooni. See kujutab endast ooside ahelikku, milles on raske eristada üksikuid pinnavorme, kuna oosid on tihedalt üksteisega liitunud. Ooside laed kerkivad tasandikust 15-18 m kõrgusele, kõrgeima oosi hari ulatub Ohepalu järve lähedal 109,5 m üle merepinna.

Tõrvikumatkad

Talvel on ööd pikad ja päevad lühikesed. Alati ei jõuagi valges kohale. Kuid tõrvikumatkajaid see ei takista — ongi põnevam. Raba äärde tõrvikutega jõudes tekib müstiline tunne — mets ja lagendikud on hoopis teistsugused. Kaanjärve äärde jäeti kunagi metsavendadele toitu. Öised matkalised võivad avastada, et jäetakse nüüdki.