Linnumäe loodustalu

150 aastat ajas tagasi!

5 voodikohta, saun, tiik, kümblustünn, katusealune ja lõkkeplats. Veeda jõulueelne, kevadine, jaani- ja sügiseaeg metsamajakeses otsekui muistses muinasloos!

Info ja broneerimine

Ahto Neidek

Harva kostub sellele saunikutare hoovile tsivilisatsiooni hääli. Oma loomulikus olekus meie aegadeni säilinud arhailine talukompleks asub Ohepalu raba vahetus läheduses väikesel sooäärsel lagendikul. Vaid talu esimesed elanikud — Kargu Kaarel ja Kargu Leena jälgivad toimuvat seinal rippuvatelt piltidelt.

Külastajale lööb juba uksel vastu seletamatu vana hõng, mis meenutab lapsepõlve, vanaema aegu või vabaõhumuuseumi, milles võib ise sees elada.

Just sellistes taludes ongi eestlased sajandeid elanud. See on keskkond, kus oleme läbi aegade kasvanud visaks ning tugevaks rahvaks.

Ajalooline Põhja-Eesti popsitalu Linnumäel on ainuke hästi säilinud saunikukoht ümbruskonnas. Siiamaani säilinud ka elektrivabana, valgust annavad vaid küünlad ja õlilambid.

Linnumäe talu autentsust on hinnanud ka filmitegijad – siin on filmitud Eesti esimene psühholoogiline õudusfilm „Rebaserada“.

Külalised kirjutavad
Tervitusi Linnumäe loodustalule!
Meie neljaliikmeline pere veetis oma jõulueelse aja Linnumäe loodustalus kui muistses muinasloos. Tarre astudes tervitas saabujaid talulõhn, mis pakatas vajadusest jutustada oma ajaloost 🙂
Nagisevad põrandad, küttekolded ja loomulik küünlatuli viisid mõtted eemale igasugustest argipäevatoimetustest ning lõõgastav saun koos ergastava lumemölluga aitas kõigil pereliikmetel end väga hästi välja puhata. Aitäh!
Meie soovitused Linnumäe talus viibijaile (külmaga -15…-20 kraadi):
1. Võimalusel kasutada magamiseks magamiskotte. Kui on kasutuses vaid tekid, siis tasub enne magamaheitmist voodiriided leiliruumi sooja viia;
2. Varu kütmisel aega ja kannatust. Küttepuud too ööseks tuppa tahenema;
3. Räätsadega matk soo peal on põnev elamus nii suurele kui väikesele.

Parimate soovidega,
Siiri ja Reigo

Saada meile sõnum

Kontaktinfo