Rabamatkad

Ohepalu raba

Saatest "Pärismaalased". Tootja: AA Visioon Stuudio.

Raba matkarada koos retkejuhiga10€/ inimene.
Grupi suuruseks on kuni 20 inimest ning matka kestuseks on ca 2-4 tundi.

Info ja broneerimine:

Ahto Neidek
Telefon: 56506858 
E-mail: kulalistemaja@gmail.com

 

ELAMUSRETK OHEPALU RABASSE

Rabamatka algus on Linnumäe Loodustalu hoovilt ning matka lõpp on Linnumäe Loodustalu hoovil. Matka kestuseks on orienteeruvalt 3tundi. Matk on kergete killast, kulgemine rabas on jõukohane nii väikelastele kui vanuritele. Loomulikult on hea matkakorraldajale aegsasti teada anda liikumispuudest või muust erivajadusest. Koos leiame kindlasti lahenduse ka esmalt keerulisena tundunud probleemile.

Iga rabamatk on unikaalne kuna looduses mahamärgitud rada puudub kogunisti, kogenud matkajuhi eestvedamisel kulgetakse mööda looduslikus olekus kõrgsood. Läbitakse mitmed raba arengu faasid, läbides põõsas- ja puhmasraba kuni jõutakse rabamassiivi keskosas asuvasse laugaste/hälveste labürinti kus juba ka matka sihtpunkt – Suurjärv paistma hakkab. Elamusretke tipnemine Ohepalu Suurjärve ääres on tavaliselt suureks elamuseks nii suurele kui väiksele, nii naistele kui meestele, nii vanadele kui noortele matkalistele. Nüüd on aega maha istuda ja vaikust nautida, lasta endast läbi tuhandete aastate puutumatu looduskoosluse müstilise vaikuse hääled.

Veel enne tagasiteele asumist räägime mitmetest kohalikest legendidest ja muistenditest mis selle ainukordse raba keskel asuva järvega on seotud. Otsime õõtsuva kaldariba äärest muistse vaiküla jäänuseid sest just sellel puutumatu kõrgsoo keskel asuval hiiglasuurel järvel olevat asunud muistne postidele ehitatud Vaiküla, kus muistendite põhjal olevat vaenuvägede lähenedes pelgupaiga leidnud Ohepalu muinasküla elanikud.

Tagasiteel on väga hea võimalus supelda rabalaukas. Antiseptilise toimega bakterivaba tumepruun rabavesi on nahale ääretult kasulik ning vanemad inimesed teavad rääkida, et ravivat kogunisti mitmeid nahahaigusi. Müstiline laukas suplemine on unustamatuks kogemuseks nii varasel suvel kui ka hilisel sügise ajal, rääkimata südasuvisest päikese käes kuumenenud ülahorisondiga laukavees kümblemisest.

Erilise emotsiooni jahtijatele on parim aeg varahommikune elamusretk inimpuutumatute rabalaugaste vahel kulgemine, et läbi kastepiiskadest säravate ämblikuvõrkude tõusva päikese esimesi kiiri püüda.

Rabamaastik on igal aastaajal kordumatu ja huvitav.  Kevadeti ja sügiseti on Lääne- Virumaa suurima, lausa 67 ha suurusel Ohepalu Suurjärvel kümnete tuhandete rändel peatuvate linnuparvede poolt korraldatud siinkandis haruldane ja kärarikas linnulaat. Seega on ornitoloogia huviline matkasõber traditsiooniliselt suures vaimustuses, nähes tuhandete kaupa igal õhtul Suurjärvele maanduvaid rändlinde. Kogu see linnuilu kestab vaid mõni nädal ning lõppeb sama ootamatult kui oli ka alanud, andes rabamaastiku üle suvisele saabuvale vaikusele. Vaid üksikud ülelendavad kaljukotkad, kes pesitsevad naaberrabas, häirivad ürgset rabavaikust.

Raba on igal aastaajal huvitav. Elamus on garanteeritud.

Rabamatka hind 10-le inimesele on 99€ Iga lisanduva inimesega lisandub 8€ Grupi maksimumsuuruseks on 20€ Hind sisaldab asjatundliku giidi teenust, kuumi jooki(tee, kohv) matka lõpul ja sääriste e. bahiilide kasutust teenusepakkuja poolt.

Telli juurde

·         Saun Linnumäe Loodustalus 150€/saunakord ajalise piiranguta

·         Suur 8 in. kümblustünn, kütmiskord 170€

·         Restorani toitlustus Linnumäe Loodustalus 8,6€/in.

·         Elamusmajutus elektrivabas Linnumäe Loodustalus 26€/in.

·         Mugavustega majutus Õnnela külalistemajas 20€/in.

·         Kohalikust toorainest restorani toit retkele kaasa(piknikukorv) 8,5€/in.

·         Inimeste transport Tapa raudteejaamast Linnumäe Loodustaluni