Kanuumatkad

onnela.ee kanuumatkad

Saatest "Pärismaalased". Tootja: AA Visioon Stuudio.

Kanuumatk on suvistest matkavormidest kindlasti kõige lõõgastavam ja aktiivse puhkuse eesmarke parimal viisil täitev matkavorm. Kanuuga veematk on ettevõtmine mis sobib väga hästi nii eelkooliealistele lastele kui ka ammugi pensionipõlve nautivatele seenioritele. Levinuimad matkaseltskonnad on just pered, töökaaslased, klassikaaslased või sõpruskonnad. Meie korraldame romantilisi kanuumatku ka paaridele. Matkal osalemine ei eelda head füüsilist ettevalmistust ega erilist julgust  või osavust. Vastupidi!  Just 4-5 tunnise matka kestel on inimesed avastanud uusi oskusi, leidnud uue tasakaalu tunnetuse ning õppinud austama veevoolu müstilist võimsust. Just veematk on see koht, kus avastatakse, et aastaid kontorlaua taga koos töötanud kolleegil on hoopis uued ja huvitavad oskused. Tavalised on juhtumid, kus pikalt koos elanud paarid on mitmetunnise matka jooksul mitu korda riidu läinud ja ära leppinud, et matka lõpus tõdeda: "Ma ei oleks osanud arvata, et..."

Üldlevinud arvamine, et peale kanuumatka on õlad nädal aega valusad ja selg annab veel järgmiselgi nädalal tunda, ei vasta kindlasti tõele. Kui kanuuga liikuda vastavalt jõevoolu kiirusele mõõdukate mõlaliigutustega, teha tunni- pooleteise tagant kaldal väikene selja sirutuse paus, on normaalses füüsilises vormis matkaja kindlasti heas toonuses ka matkajärgselt. 

Kanuuga matkamine võimaldab vaadelda Eestimaa ürgset loodust hoopis uuest ja tihti ootamatust rakursist. Iga jõekäänaku taga avaneb täiesti uus maailm, kus elutsevad just sellele paigale kohanenud taimed, linnud ja loomad. Kanuuga liikudes satub matkaja otse selle loodusrikkuse keskele. Nüüd on loodusehuvilise enda teha, kas jäädvustada need unikaalsed hetked nutisedmele või ahmida neid lõhnasid, tuuleiile ja igal hetkel muutuvaid valgustingimusi oma meele- elunditega isiklike mälestuste varasalve.

Oleme juba 16 aastat korraldanud kanuumatku põhiliselt Valgejõel, Põhja- Eesti ilusaimal kanuujõel. Ohepalust saab startida ka kaugemale, ükskõik millisele kanuuga sõidetavale Põhja-Eesti jõele. 

Kanuud võib rentida ja ise mitmepäevasele matkale minna või tellida kaasa teejuhi.

Info ja broneerimine:

Ahto Neidek
Telefon: 56506858 
E-mail: kulalistemaja@gmail.com

Kanuumatk Valgejõel (3-4 tundi)

Kanuumatk toimub Valgejõel. Kanuud on kolme- ja neljakohalised.

Hind: alates 22€ / täiskasvanu,

        alates18€ / laps (alla meetri)

Hind sisaldab:

  • Autode parkimine.
  • Matkajate instrueerimine kanuumatka algtõdedest.
  • Päästevest ja mõlad.
  • Õhtul autojuhtide transport autode juurde.

Kanuumatk Valgejõel (2 päeva)

Kanuumatk toimub Valgejõel. Kanuud on kolme- ja neljakohalised.

Hind: üks päev alates 22€ / täiskasvanu, teine päev 16€

         laps alates14€ / päev (alla meetri)

Hind sisaldab:

  • Autode parkimine.
  • Matkajate instrueerimine kanuumatka algtõdedest.
  • Päästevest ja mõlad.
  • Õhtul transport autode juurde.

Kanuu rent

Nädalavahetusel alates32€/ päev.

Nädala sees alates 30€/ päev.

Rentimine Linnumäe Loodustalu hoovilt. Kanuud saab vedada sõiduauto katuseraamil. Kui autol on olemas veokonks, saab meie käest sõiduauto järelkäru koos kinnitusrihmadega, kuhu mahub peale kuni 6 kanuud. Kõikide kanuudega anname kaasa mõlad ja päästevestid (vajadusel instruktaaž).

Kui Teil ei ole autot või muud transpordivahendit, toome oma transpordiga kanuud Teie poolt valitud jõe äärde (lisatasu).

Saatest "Pärismaalased". Tootja: AA Visioon Stuudio.